21

Olimpic prekinuo crni niz savladavši Široki Brijeg 2:1

(Foto: Klix.ba)
U utakmici 22. kola BHT Premijer lige FK Olimpic na svom terenu savladao je Široki Brijeg rezultatom 2:1.

Vukovi koji se bore za izlazak na međunarodnu scenu prekinuli su crni niz i prvi put nakon 17. kola slavili pobjedu.

Do prvog gola tim s Otoke je došao golom Vidovića u 40. minuti igre. Iako je Široki Brijeg djelovao kao bolji na terenu, nogometaši Olimpica znali su iskoristiti njihove greške.

Do izjednačenja je došlo u 59. minuti igre kada je Šilić ubacio loptu, a Wagner glavom pogodio za 1:1.

No, samo dvije minute kasnije igrači Nedima Jusufbegovića su zaključili utakmicu. Đelmić je asistirao, a Muharemović je bio precizan te svom timu donio pobjedu na stadionu Otoka u Sarajevu.

Danas, u 16:30 sati na rasporedu su utakmice Gradina - Travnik, Radnik - Željezničar, Čelik - Zvijezda Gradačac i Rudar P. - Borac.