63

Novi rekord, ali ne bilo kakav: Messi prvi igrač sa 300 golova u Primeri

U zaostaloj utakmici 16. kola Primere Barcelona u gostima protiv Sporting Gijona vodi rezultatom 2:1. Oba gola postigao je Leo Messi i tako stigao do brojke od 300 golova u Primeri što niko prije njega nije uspio.

Messi je oba gola postigao na asistenciju Luis Suareza. Prvi gol stigao je u 25. minuti, a drugi šest minuta kasnije. Za domaći tim pogodio je Castro u 27. minuti.

Gledajući vodećih pet liga Evrope samo je u Bundesligi najbolji strijelac prešao brojku od 300 golova i to Gerd Muller koji je skupio 365 golova. Messi je u Primeri večeras postigao 300. i 301. gol što nikome prije njega nije pošlo za rukom.

U Ligue 1 igrač sa najviše pogodaka je Delio Onnis (299), u Seriji A sa 274 gola najbolji je Silvio Piola, dok je vodeći u Premiershipu Alan Shearer sa 260 golova.

A kako je postigao taj historijski, 300. gol, pogledajte u videozapisu...