0

Nogometaši Tuzlanskog kantona počinju kvalifikacije za UEFA Kup regija

Piše: F. K.
S jednog od prethodnih turnira (Foto: UEFA)
Predstavnik BiH u kvalifikacijama 10. UEFA Kupa regija, amateri Nogometnog saveza Tuzlanskong kantona takmičenje počinju sutra.

Fudbaleri TK su u ovogodišnjim kvalifikacijama u okviru NS BiH osvojili prvo mjesto u konkurenciji 11 ekipa savladavši u finalu selekciju PFS Gradiška rezultatom 1:0.

Selekcija TK nalazi se u Grupi 2 sa ekipama Castilla y Leon (Španija), Jugozapadni region (Bugarska) i San Marino (San Marino). Turnir se igra u bugarskim gradovima Simitliju i Razlogu.

Predstavnicima TK ovo je treći nastup u kvalifikacijama za završnicu UEFA Kupa regija, a oba prethodna puta su uspjeli proći dalje. U Bugarskoj su 2007. godine osvojili i treće mjesto.

Prvi susret ekipa Tuzlanskog kantona igra u četvrtak sa selekcijom San Marina, a potom slijede dueli protiv Castille y Leona 29.10. i Jugozapadnog regiona 31.10. Svi susreti počinju u 13 sati.

Pobjednici osam kvalifikacionih grupa igrat će na završnom turniru, a domaćin će biti naknadno određen.