Nesvakidašnja situacija
24

Njemački sudija laktom nokautirao igrača Karlsruhea usred utakmice

E. B.
Nesvakidašnju scenu smo vidjeli na jučerašnjoj utakmici 2. Bundeslige između Karlsruhea i Darmstadta, a u glavnim ulogama su bili sudija Alexander Sather i nogometaš domaće ekipe Paul Nebel.

Glavni sudija utakmice Sather je u 25. minuti dosudio ofsajd. Krenuo je podići ruku, a u tom trenutku pored njega je protrčavao Nebel. Vezni igrač Karlsruhea je bio neoprezan i Sather ga je nokautirao slučajno udarivši ga laktom.

Srećom po Nebela, on je prošao bez povreda te je nastavio utakmicu nakon ukazane ljekarske pomoći. Situaciju možete vidjeti na 58. sekundi izvještaja s utakmice.

Susret je, inače, završen pobjedom gostiju nakon preokreta. Karlsruhe je poveo u 19. minuti preko Schleusenera, a u 49. minuti na 1:1 je izjednačio Pfeiffer.

Konačnih 2:1 za Darmstadt je postavio Tietz dvije minute prije kraja za veliko slavlje gostiju.