8

Nesvakidašnja scena u Danskoj: Vjetar najveći neprijatelj Midtjyllandovom golmanu

Susret 17. kola danske Superlige sinoć su odigrali Sonderjyske i Midtjylland, a zanimljiva scena viđena je u 74. minuti susreta.

Golman gostiju Johan Dahlin je izvodio ubacivanje sa linije svog peterca, a jak vjetar koji je puhao u Haderslevu je vratio loptu nazad u kazneni prostor.

Na loptu je krenuo napadač domaće ekipe Johan Absalonsen, a 30-godišnji golman je izletio i uhvatio je rukama. Sudija Johansen je u skladu sa pravilima nogometne igre odmah svirao indirektan udarac, dok zbunjenom Dahlinu nije bilo jasno šta se dešava.

Naime, lopta kada prlikom ispucavanja sa peterca izađe van kaznenog prostora ona je "u igri", a da nije napustila kazneni prostor, ponovilo bi se izvođenje.

Inače, Sonderjyske je pobijedio 1:0 zahvaljujući Zinckernagelovom golu u 84. minuti.