Liga prvaka
27

Neriješeno u Ukrajini nakon prvog poluvremena: Shakhtar poveo, Dinamo dominira

Nogometaši Shakhtara i Dinama od 18:55 sati na stadionu Metalista igraju utakmicu trećeg kola grupne faze Lige prvaka, a nakon prvih 45 minuta rezultat je 1:1.

Domaći su bolje počeli u ovom dosta izjednačenom duelu i u 17. minuti su došli do vodstva. Marlos se dobro snašao na desnoj strani i uposlio Konoplyanku koji potom rutinski trese mrežu Modrih.

Probudio se brzo i Dinamo, a da se nisu došli braniti u Ukrajini pokazala je šansa u kojoj se našao Gavranovića sredinom prvog poluvremena.

Nagrada za ofanzivnu partiju stigla je tri minuta kasnije. Olmo je s peterca smireno postigao gol nakon što je Oršić sjajno ubacio s lijeve strane.

Inače, bh. reprezentativci Amer Gojak i Izet Hajrović prvo poluvrijeme utakmice odgledali su sa klupe za rezervne igrače.

I u drugom meču koji je također počeo u 18:55 sati između Atletica i Bayera je neriješeno, ali bez pogodaka. Iako je madridski klub bio blagi favorit u ovom meču, za nijansu bolje u prvom poluvremenu igrao je gostujući tim.