Bivši bh. reprezentativac
37

Ne zna ni on gdje je pošao: Pogledajte kako je Kovačević uništio svoj Rakow u poljskom derbiju

E. B.
Slask i Rakow su remizirali u derbiju 17. kola poljske Ekstraklase rezultatom 1:1, a tragičar susreta je bio bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Vladan Kovačević.

Rakow je poveo na gostovanju u Wroclawu u 24. minuti pogotkom Sonnyja Kittela, a u 67. minuti Kovačević je poklonio pogodak Slasku za 1:1.

Igrači Slaska su iz odbrane poslali loptu prema naprijed, a nekadašnji golman Sarajeva je bez ikakve potrebe napustio svoj kazneni prostor. Piotr Samiec-Talar je dobio duel sa Stratosom Svarnasom, a potom je za trenutak zastao jer nije mogao vjerovati da je Kovačević samo petnaestak metara ispred njega, a da je gol u potpunosti nebranjen.

[TWITTER]1731393578482426191[/TWITTER]

Dvadesetdvogodišnji Poljak se potom namjestio na udarac i rutinski poslao loptu u gol za, ispostavit će se konačnih, 1:1.

Zahvaljujući Kovačeviću Rakow je propustio priliku umiješati se u borbu za sami vrh, te je ostao na četvrtom mjestu sa 29 bodova, dok je Slask ostao lider sa 37.