24

Najluđi rezultat godine zabilježen u Češkoj (5:9), Selmir Pidro igrao za domaće

D. P.
Nevjerovatan rezultat u Češkoj (Foto: FC Zlin)
Golijade u češkom nogometu nisu strane, no teško je sjetiti se da li je ikada zabilježen rezultat kao onaj kojim je završen duel Zlina i Mlade Boleslav. Gosti su slavili rezultatom 9:5.

Elitni rang češkog nogometa često zna ponuditi neočekivane rezultate i mnogo golova, no ni oni najoptimističniji fanovi nisu vjerovali da u današnjem duelu na Letna stadionu u Zlinu mogu vidjeti čak 14 golova.

To se i dogodilo, a favorizovani gosti slavili su rezultatom 9:5. Još impresivnije djeluje podatak da su gosti došli do trijumfa nakon što su imali zaostatak (2:1) na poluvremenu.

U nastavku preokret i čak 11 golova. Po dva gola za goste davali su Daniel Marecek, Vasil Kusej i Lamin Jawo.

[TWITTER]1715751289148109165[/TWITTER]

Zanimljivo, akter ovog meča bio je i nekadašnji nogometaš Sarajeva Selmir Pidro koji je ovog ljeta odlučio napustiti Sjedinjene Američke Države i stigao je u Zlin.

Pidro je u igru ušao u 72. minuti pri rezultatu 4:5. Nakon toga uslijedilo je još pet golova.