98

Musa dominirao na parketu pa stigao ispratiti i rapsodiju nogometaša Reala

D. P.
Novi veliki trijumf Reala (Foto: Real Madrid)
Nogometaši Real Madrida slavili su s ubjedljivih 4:0 protiv Celte Vigo u 28. kolu La Lige, a meč je s tribina uspio ispratiti i naš sjajni košarkaš Džanan Musa.

Musa je ranije tokom popodneva bio najvažniji igrač Reala u pobjedi protiv Tenerifea (80:78). Susret je okončao sa 10 poena, 7 skokova i 5 asistencija i s indeksom korisnosti 20 bio najbolji igrač Kraljeva.

No, to ga nije spriječilo da samo nekoliko sati kasnije isprati i pohod nogometaša ka tituli prvaka. Na Instagramu je objavio fotografiju dok s tribina prati duel, a onda su na poluvremenu košarkaši Reala prohodali terenom i pozirali s trofejem Kupa kralja, na čemu su im čestitali i kolege iz nogometne sekcije.

Kada je u pitanju duel nogometaša, u toj utakmici pretežno je samo jedan tim postojao na terenu.

Vodstvo Kraljevskom klubu donio je Vinicius Junior u 21. minuti, a na novi gol čekalo se sve do posljednjih 10 minuta susreta.

Golman Vincente Guaita postiže autogol u 79. minuti, a autogol je postigao i Carlos Dominguez u 88. minuti. Konačnih 4:0 postavlja Arda Guler duboko u nadoknadi susreta.

Rezultat i strijelci:

Real - Celta 4:0 (Vinicius 21', Guaita autogol 79', Dominguez autogol 88', Guler 90+4')