Preventivno djelovanje
0

Muk u Torinu: Golman Juventusa izašao iz igre nakon što se iz čista mira požalio na bol u prsima

S. G.
U ovim trenucima igra se prva utakmica četvrtine finala UEFA Evropske lige između Juventusa i Sportinga u kojoj je domaći golman Wojciech Szczesny prinudno izašao iz igre zbog neobjašnjivog bola u prsima.

Poljski čuvar mreže se pred sami kraj prvog poluvremena, tačnije u 41. minuti požalio na nesnosan bol u predjelu prsa zbog kojeg nije bio u stanju da nastavi susret.

Na inicijativu medicinskog osoblja Juventusa on je napustio igru i zamijenio ga je rezervni golman Mattia Perin. Ostaje nejasno šta je bio uzrok ovog bola budući da je očigledno da ga niko nije povrijedio.

Szczesny je u suzama napustio teren pri rezultatu 0:0 koji je ostao na snazi do trenutka pisanja ovog teksta.

Treneru Massimilianu Allegriju nije preostalo ništa drugo nego da ga izvede iz igre kako bi spriječio bilo kakve posljedice za svog golmana.