17

MLS liga: Thierry Henry i dalje trese mreže

Thierry Henry (Foto: AFP)
S 35 godina francuski nogometaš Thierry Henry i dalje nema problema pri davanju golova. Jednog je postigao i u noći sa subote na nedjelju, u meču 7. kola američke MLS lige.

Njegov je New York u Washingtonu s 2-0 pobijedio DC United na stadionu Robert Kennedy, a njuorška ekipa sve je riješila za samo sedam minuta prvog dijela. Prvo je poentirao u 29. minuti, postigavši svoj drugi pogodak ove sezone, dok je u 36. precizan bio kolumbijski nogometaš Jamison Olave, kojem je ovo treći gol u sezoni.

Inače, Henry je šutirao s 24-25 metara desnog nogom, a lopta je uz pomoć "žabice" prevarila domaćeg golmana i završila u mreži. Bila je ovo tek druga ovosezonska pobjeda New York Red Bullsa u MLS ligi.

Recimo i da je poraz, premijerni ove sezone, upisao prvak iz Los Angelesa. Galaxy je kod Dallasa izgubio 1-0, a jedini je gol pao tri minute prije kraja kada je pogodio George John.

MLS liga, 7. kolo:

Philadelphia - Toronto 1-1 (McInerney 90+3 / Earnshaw 71) DC United - New York 0-2 (Henry 29, Olave 36) Dallas - LA Galaxy 1-0 (John 87)

Chivas - Colorado 0-1 (Brown 7-11m)

Redoslijed

Istok: 1. Montreal 12 (-2), 2. Kansas City 11 (-1), 3. Houston 9 (-2)..., Zapad: 1. Dallas 16, 2. Chivas 10 (-1), 3. LA Galaxy 8 (-2)...