Zaradio suspenziju
2

MLS igrač rekao jednu riječ tamnoputom protivniku i dobio žestoku kaznu: "Nisam ga želio uvrijediti"

E. B.
Dante Vanzeir
Nogometaš New York Red Bullsa Dante Vanzeir (24) je kažnjen sa šest utakmica suspenzije nakon što je rasistički uvrijedio protivničkog igrača na utakmici protiv San Josea.

Belgijski nogometaš se tokom susreta protiv San Josea verbalno sukobio sa Jeremyjem Ebobisseom.

Susret je privremeno prekinut na 15 minuta dok su se igrači svađali i naguravali, ali sudija nije isključio Vanzeira. Štaviše, Vanzeir je u igri ostao sve do 86. minute kada je zamijenjen, a tek nakon utakmice je tamnoputi Amerikanac podnio tužbu vodstvu MLS-a.

Ebobisse je vodstvu lige prijavio da ga je Vanzeir nazvao "niggerom", te da su njegovi saigrači odmah željeli napustiti susret. No, na kraju su ipak odlučili su nastaviti igrati i priveli susret kraju koji je završen rezultatom 1:1.

Vanzeir i New York Red Bullsi su izdali saopćenje u kojem se kaju i izvinjavaju zbog postupka Belgijanca.

"Pogriješio sam i prihvatam odgovornost za riječ koju sam izgovorio. Nisam želio nikoga uvrijediti i žao mi je zbog svega", poručio je Vanzeir.

Vodstvo MLS-a je danas odlučilo da ga suspenduje na šest utakmica uz plaćanje neimenovanog novčanog iznosa.