29. kolo
6

Mladost remizirala protiv Radnika i neočekivano ugrozila opstanak u Premijer ligi BiH

Mladost - Radnik 0:0 (Foto: E. M./Klix.ba)
Ekipa Mladosti remizirala je protiv Radnika iz Bijeljine u meču 29. kola nogometne Premijer lige BiH, a konačan rezultat u susretu koji je odigran u Doboju kod Kaknja glasio je 0:0.
Nakon nešto mirnijeg početka utakmice prvu šansu je imao Dedić u 15. minuti kada je Bilobrk sjajno odbranio, da bi novu veliku šansu domaći tim imao u 34. minuti kada je Hirošev udarac izblokirao Šubert.

Do poluvremena je Mladost imala još nekoliko opasnih napada, ali nisu uspjeli postići gol.

U drugom poluvremenu je tempo igre znatno pao, a prvu šansu bilježimo tek u 73. minuti kada je Bilobrk odbranio udarac Hiroša, da bi golman Radnika svoj tim spasio još jednom u 83. minuti kada je odbranio udarac Dedića.

Na kraju nije bilo pogodaka pa je Mladost znatno ugrozila borbu za opstanak u nastavku sezone jer ih do kraja prvenstva očekuju dueli protiv Olimpika, Sarajeva, Širokog Brijega i Veleža.

Mladost - Radnik 0:0