Prvo kolo kvalifikacija za EP
1

Mladi bh. nogometaši izgubili od Gruzije

FENA
Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od selekcije Gruzije s 4:2 (3:2) u prvom susretu elitne runde kvalifikacija za evropsko prvenstvo u Estoniji za igrače do 19 godina.

Oba gola za Bosnu i Hercegovinu postigao je Marko Maletić (20. minut i 43. minut iz penala), dok su pogotke za reprezentaciju Gruzije postigli Kazaishvili (24.), Chanturia (35.) i Skhirtladze (39., 61.).

Na kvalifikacijskom turniru koji se održava u Hrvatskoj, Bosna i Hercegovina nalazi se u grupi 6 sa Gruzijom, Austrijom i domaćinom Hrvatskom.

U drugom današnjem susretu grupe 6 domaćin Hrvatska i Austrija odigrali su neriješeno 2:2.

Bosanskohercegovački nogometaši u narednom kolu 27. maja u Zaprešiću igraju protiv Austrije, dok je posljednji susret protiv Hrvatske na rasporedu 30. maja u Velikoj Gorici.

Pobjednik grupe izborit će plasman na evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina, koje će biti održano u julu u Estoniji.