0

Minimalna pobjeda Olimpica, Zrinjski slavio golom u 93. minuti

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U preostalim utakmicama 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Olimpic je na Koševo savladao trebinjski Leotar minimalnom pobjedom od 1:0, dok je Zrinjski slavio protiv Čelika na stadionu pod Bijelim brijegom golom iz penala u 93. minuti susreta.

Strijelci u današnjim susretima nisu bili raspoloženi pa su navijači na dvije utakmice imali priliku vidjeti tek dva pogotka.

Njega je postigao Vidović u 28. minuti susreta na Koševu, što je Olimpicu bilo dovoljno za minimalnu pobjedu i nova tri boda.

U Mostaru je utakmica bila žestoka, sa obiljem prilika i žutih kartona, a navijači su vidjeli pravu dramu u samom finišu susreta.

Utakmica u Mostaru je nakratko prekinuta u 80. minuti susreta nakon što su najvatreniji domaći navijači na teren ubacivali upaljače i flaše dok se pored aut-linije ukazivala pomoć Puriću. Susret je nakon toga nastavljen.

Meč između starih rivala obilovao je prilikama sa obje strane i žutim kartonima zbog žestokih startova.

Napadači oba tima nisu uspjeli pronaći put do protivničke mreže. Kada se činilo da će ekipe podijeliti bodove, sudija je u nadoknadi pokazao na bijelu tačku sa koje je bio siguran Kutalija, koji je donio velika tri boda svojoj ekipi.

Rezultati 17. kola Premijer lige:

Borac - Drina 1:0 Travnik - Sloboda 2:0 Zvijezda - Željezničar 0:0 Rudar - Široki Brijeg 2:1 Budućnost - Velež 0:1 Sarajevo - Slavija 4:2 Zrinjski - Čelik 1:0 Olimpic - Leotar 1:0

1. Borac 17 12 3 2 24:9 39
  2. Željezničar 17 10 2 5 31:14 32
  3. Sarajevo 17 9 4 4 26:15 31
  4. Travnik 17 8 2 7 28:22 26
  5. Široki Brijeg 17 8 1 8 33:27 25
  6. Rudar 17 6 7 4 19:19 25
  7. Sloboda 17 7 3 7 16:17 24
  8. Olimpic 17 7 3 7 15:18 24