Turska Super liga
21

Milošević strijelac u važnoj pobjedi Konyaspora, igrali i Šehić i Hadžiahmetović

Deni Milošević se upisao u strijelce (Foto: Konyaspor)
Nogometaši Konyaspora pobijedili su Erzurum u 32. kolu turske Super lige rezultatom 2:1, a jedan od strijelaca na utakmici bio je i bh. ofanzivac Deni Milošević (26).

Bio je to pogodak za vodstvo gostiju već u devetoj minuti na asistenciju Cikalleshiha. Miloševiću je to bio drugi pogodak u Super ligi ove sezone u 26 odigranih utakmica. Također, ima i upisane tri asistencije.

[TWITTER]1378692112854683653[/TWITTER]

Samo šest minuta nakon Denijevog gola izjednačio je Da Costa, a tu nije bio kraj zanimljivom prvom poluvremenu.

Cikalleshi je u 26. minuti promašio penal, ali na njegovu sreću ispravio ga je Bardakci minut prije odlaska na odmor postigavši pogodak za 1:2.

I u drugom poluvremenu je bilo mnogo prilika za postizanje gola, ali su golmani i odbrane briljirale pa je ostalo konačnih 1:2.

Milošević je igrao do 65. minute kada je umjesto njega ušao bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović. Na golu je pobjedničku ekipu kao kapiten predvodio još jedan Zmaj Ibrahim Šehić. Treći reprezentativac BiH iz Konyaspora Amar Rahmanović utakmicu je propustio zbog žutih kartona.

Konyaspor je na 12. mjestu Super lige lige, dok je Erzurum BB na pretposljednjoj 20. poziciji.