Serie A
17

Milan na krilima Girouda pregazio Sampdoriju i ostao u igri za Ligu prvaka

Nogometaši Milana su lagano upisali domaću pobjedu u 36. kolu Serie A rezultatom 5:1 protiv Sampdorije i tako prekinuli niz od tri poraza upisana u prvenstvu i Ligi prvaka.

Milan je u prvom poluvremenu stvorio prednost od 3:1 nakon jednog gola Leaa i dva Girouda, dok je na drugoj strani strijelac bio veteran Quagliarella.

Raspucan je Milan bio i u nastavku pa je Giroud kompletirao hat-trick, a pogodak je dao i Diaz koji je opet bio zapažen u Milanovoj igri jer je u prvom poluvremenu upisao dvije asistencije.

Crveno-crni su ovom pobjedom ostali u igri za treće ili četvrto mjesto koja vode prema Ligi prvaka iduće sezone.

Imaju dva boda manje od Intera i bod manje od Lazija, ali te dvije ekipe tek moraju odraditi svoje duele ovog kola.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić igrao je svih 90 minuta za pobjedničku ekipu.

Podsjetimo, Sampdoria je posljednja ekipa na tabeli Serije A i već je od ranije budući drugoligaš i član Serije B.

Rezultat i strijelci:

Milan - Sampdoria 5:1 (Leao 9', Giroud 23', 29', 68', Diaz 63' - Quagliarella 20')