Serie A
0

Milan izborio Ligu prvaka

Praznik rada u Italiji radno su proslavila tek četiri prvoligaška nogometna kluba. Roma je pobjedom kod Parme (2-1) preuzela vrh tabele, a velikog razloga za slavlje u minimalnoj pobjedi imali su i navijači Milana.

Siguran izvođač najstrože kazne u 1-0 pobjedi Milana protiv Fiorentine bio je Ronaldinho koji je jedanaesterac realizirao u 78. minuti nakon što je Marco Borriello pao u suparničkom kaznenom prostoru "pokošen" od Pera Krřldrupa.

Ronaldinhu je to bio deseti prvenstveni pogodak. Suigračima je za gol asistirao u 18 navrata kroz utakmice Serije A, a da su kojim slučajem igrači Milana bili precizniji, već bi ove subote imao sigurnih 20 asistencija.

Pobjeda, kojom je prekinut niz od dva poraza i tri susreta bez slavlja, osigurala je Milanu i nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Kapetan "rossonera" Massimo Ambrosini isključen je nakon drugog žutog kartona u 88. minuti utakmice.

Fiorentini je ovaj poraz bio treći uzastopni i šesnaesti prvenstveni ove sezone.

Serie A, 36. kolo:

Milan - Fiorentina 1-0 (Ronaldihno 78-11m) Parma - Roma 1-2 (Lanzafame 81 / Totti 5, Taddei 75)

1.   Roma 36 	  	22 	8 	6 	  	64-40 	+24 	  	74

2.   Inter 35 	  	21 	10 	4 	  	68-31 	+37 	  	73

3.   Milan 36 	  	19 	10 	7 	  	57-38 	+19 	  	67

4.   Sampdoria 35 	  	17 	9 	9 	  	45-40 	+5 	  	60

5.   Palermo 35 	  	16 	10 	9 	  	54-44 	+10 	  	58

6.   Juventus  35 	  	16 	6 	13 	  	52-49 	+3 	  	54

1.   Napoli 35 	  	13 	14 	8 	  	46-41 	+5 	  	53

2.   Genoa 35 	  	13 	9 	13 	  	56-57 	-1 	  	48