Gradski derbi u Seriji A
0

Milan deklasirao Inter, Pato dvostruki strijelac

Sarajevo-x.com
Nogometaši Milana uvjerljivo su u gradskom derbiju, u okviru 31. kola talijanskog prvenstva, savladali konkurenta u borbi za scudetto, ekipu Intera.

Pato je Milanezima donio prednost već u 1. minuti igre, a rezultat se nije promijenio do kraja prvog poluvremena. U nastavku je Inter zadesio novi hendikep, crveni karton zaradio je Chivu u 54. minuti. Osam minuta poslije Pato je drugi put zatresao mrežu gradskog rivala.

U samom finišu susreta Cassano je iz jedanaesterca "dokrajčio" Inter, ali je nakon toga dobio drugi žuti karton, te je prije vremena morao u svlačionicu.

Milan je ovom pobjedom zadržao lidersku poziciju u Seriji A, te pobjegao Interu na pet bodova prednosti. Već u nedjelju bi Inter s druge pozicije mogao "skinuti" Napoli koji kao domaćin igra protiv Lazija.

Serie A, 31. kolo, subota:

Milan - Inter 3:0 (Pato 1, 62, Cassano 90. pen) Brescia - Bologna 3:1 (Hetemaj 4, Zoboli 8, Caracciolo 66. pen. - Di Vaio 30)