Novi gol
28

Mešanović strijelac u neočekivanom remiju Maribora protiv Rudara

Jasmin Mešanović (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Maribora i Rudara podijelili su bodove na Ljudskom vrtu u okviru 21. kola slovenske Prve lige odigravši neriješeno 2:2.

Iako su domaći apsolutno dominirali u prvom poluvremenu promjene rezultata nije bilo i mreže su mirovale do odlaska na odmor.

Tučić je potom u 56. minuti doveo goste u vodstvo, a izjednačio je Tavares osam minuta kasnije.

Maribor je u 84. minuti došao i do preokreta novim golom bh. internacionalca Jasmina Mešanovića, ali u prvoj minuti sudijske nadoknade Radić je šokirao domaće navijače i postavio konačnih 2:2.

Inače, Mešanoviću je ovo bio sedmi gol u prvenstvu, dok je postigao i jedan pogodak u grupnoj fazi Lige prvaka.

Maribor je tako propustio priliku vratiti se na prvo mjesto Prve lige budući da ljubljanska Olimpija ima bod više nakon 20 odigranih kola. Rudar je na četvrtoj poziciji.