Serie A
9

Mertens pogotkom u finišu utakmice donio Napoliju važnu pobjedu

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 19. kolu Serije A ekipu Bologne rezultatom 3:2 te su se tako vratili u pobjedničku seriju nakon poraza od Intera u prošlom kolu.

Prvu priliku na utakmici propustio je Poli već u četvrtoj minuti, a kazna je uslijedila u 16. kada je Milik doveo domaće u vodstvo i to nakon što je sudija Calvarese provjerio gol uz pomoć VAR-a.

Skorupski je potom refleksnom odbranom spasio gol nakon šuta Mertensa, a Milik nije imao sreće pogodivši prečku.

U 33. Milik propušta još jednu šansu, što Bologna koristi i četiri minute kasnije preko Santandera dolazi do izjednačenja. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Već u šestoj minuti nastavka Milik ponovo dovodi Napoli u vodstvo, a potom su uslijedili promašaji Falcinellija s jedne i Mertensa s druge strane.

Šok za domaće uslijedio je deset minuta prije kraja meča kada je Danilo ponovo izjednačio, ali osam minuta kasnije Mertens ipak postavlja konačnih 3:2.

Napoli je ostao na drugom mjestu Serije A s devet bodova manje od lidera Juventusa, dok je Bologna na 18. poziciji.