Le Championnat
0

VIDEO / Marseilleu derbi protiv PSG-a i drugo mjesto

U derbiju 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je na svom Velodromeu pobijedio velikog rivala PSG s 2-1.

Izbacila je time praktično tim Didiera Deschampsa Parižane iz utrke za naslovom jer sada za vodećim Lilleom zaostaju velikih deset bodova. Sam Marseille je, pak, skočio na drugo mjesto, prestigavši Lyon i Rennes koji su u subotu u međusobnom susretu odigrali 1-1.

Marseille je poveo u 16. minuti kada je Gabriel Heinze iz slobodnog udarca s 20-ak metara savladao Gregoryja Coupeta. Nije dugo domaćin držao prednost jer je samo 11 minuta kasnije izjednačio Clement Chantome.

No, da se sve riješi već u prvom poluvremenu pobrinuo se u 35. minuti Andre Ayew koji je pogodio glavom nakon dodavanja Andre-Pierrea Gignaca.

Le Championnat, 28. kolo:

Marseille - PSG 2-1 (Heinze 16, A. Ayew 35 / Chantome 27) Monaco - Nancy 0-1 (Luiz 18) Caen - Arles 2-0 (Mollo 79, El-Arabi 85)

1.  Lille 	28	15	10	3	49-27 55

2.  Marseille		28	14	9	5	41-24 51

3.  Rennes		28	14	8	6	32-21 50

4.  Lyon	28	13	10	5	47-26 49

5.  PSG		28	12	9	7	42-30 45

6.  Saint-Étienne		28	10	9	9	35-33 39

7.  Montpellier 		28	10	9	9	24-30 39

1.  Bordeaux		28	9	11	8	37-34 38