17

Manchester United pobjednik Intenacionalnog kupa prvaka

FENA
Nogometaši Manchester Uniteda pobjednici su Internacionalnog kupa prvaka, održanog na sjevernoameričkom kontinentu, pošto su jutros u Miamiju savladali Liverpool s 3:1 (0:1).
Predvođeni novim trenerom, Holanđaninom Louisom Van Gaalom, Manchester United je na ovoj turneji pokazao potpuno novo lice koje garantuje mnogo bolju sezonu od prethodne.

Wayne Rooney je od Van Gaala dobio lidersku ulogu u timu i potpuno je opravdao o čemu svjedoči činjenica da je proglašen najboljim igračem čitavog turnira na kojem je osam timova odigralo 13 utakmica.

Početak finalnog duela u Miamiju, kojem je prisustvovalo 51.014 gledatelja, pripao je Liverpoolu.

Golom Stevena Gerrarda iz jedanaesterca u 14. minuti Liverpool je poveo.

Tu prednost lako je održavao do kraja poluvremena, da bi početkom nastavka Lambert i Sterling propustili sjajne prilike da Liverpoolu osiguraju konačni trijumf.

Pošto u tome nisu uspjeli stigla je kazna. Najbolji igrač turnira Rooney izjednačio je u 55. minuti.

Samo dvije minute kasnije Mata je donio prednost Unitedu, da bi minutu prije kraja susreta Lingard postavio konačnih 3:1 za Manchester.