Premiership
30

Manchester City ostvario novu pobjedu i prebacio pritisak na Liverpool i Arsenal

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Selhurst Parku u 32. kolu Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 4:2 te su tako nakon dugo vremena uvezali dva uzastopna trijumfa.

Susret je počeo loše po prvaka Evrope budući da je Mateta još u trećoj minuti doveo domaće u vodstvo. Ipak, slavlje je trajalo samo deset minuta kada je De Bruyne pogodio za izjednačenje. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča City je preokrenuo rezultat golom Lewisa. Potom je uslijedio novi show raspoloženog De Bruynea. Prvo je u 66. minuti asistirao Haalanda za 3:1, a onda je i sam četiri minute kasnije postigao pogodak na asistenciju Rodrija.

Konačnih 4:2 za City postavio je Edouard golom četiri minute prije kraja utakmice.

City je današnjom pobjedom prestigao Arsenal i izjednačio se s liderom Liverpoolom na vodećoj poziciji Premiershipa s tim što njihovi rivali imaju utakmicu manje. Crystal Palace je na 14. poziciji.

U narednom kolu City dočekuje Luton, dok će Crystal Palace gostovati Liverpoolu.

Rezultat i strijelci:

Crystal Palace - Manchester City 2:4 (Mateta 3', Edouard 86' - De Bruyne 13', 70', Lewis 47', Haaland 66')