Lagan trijumf Građana
35

Manchester City na pogon sjajnog Haalanda razbio Burnley i uspješno krenuo u odbranu titule

S. G.
Nogometaši Manchester Cityja pobjednički su startovali u novoj sezoni engleskog Premiershipa nakon što su večeras slavili na gostovanju kod Burnleya rezultatom 3:0.
Bila je to rutinska pobjeda čete Pepa Guardiole koja i ove sezone cilja isključivo na prvu poziciju.

Do prve pobjede u prvom meču nove sezone vodio ih je nevjerovatni Erling Haaland koji je mrežu domaćina načeo već u 3. minuti.

Rodri je ubacio loptu u peterac, domaća odbrana ostavila je mnogo prostora norveškom napadaču, a on takve poklone ne propušta.

Do kraja prvog dijela još jednom je matirao domaćeg golmana Trafforda i to na kakav način. Alvarez mu je dodao, a on iz prve hirurški preciznim udarcem loptu zakucao pod samu prečku.

Prošle sezone je postigao nestvarnih 36 golova i bit će zanimljivo vidjeti na kojoj brojci će se zaustaviti ove godine.

U drugom dijelu domaće je dotukao sjajni Rodri koji se nakon asistencije upisuje i u listu strijelaca u 75. minuti.

Bila je to sigurna i lagana pobjeda Građana uoči utakmice Superkupa Evrope protiv Seville koja ih očekuje naredne srijede.

Sa druge strane pred Vincentom Kompanyjem i Burnleyem puno je posla kako bi ove sezone ispunili glavni cilj, a to je svakako ostanak u društvu najboljih.