Premiership
0

VIDEO / Manchester City deklasirao Arsenal

Nogometaši Arsenala nisu se dobro proveli ni na drugom ovosezonskom gostovanju u Manchesteru. Prije dva tjedna ih je pobijedio prvak United (2-1), a u subotu ih je u 5. kolu Premier lige deklasirao City (4-2).

Micah Richards je u 20. minuti pucao glavom, a lopta se od Arsenalova golmana Almunije odbila u mrežu za 1-0 vodstvo domaće ekipe. Nadu je “topnicima” u 62. minuti vratio Robin van Persie nakon asistencije Tomaša Rosickog, ali nakon toga je sve bilo u znaku “građana”.

Richards je 12 minuta kasnije s desne strane ušao u kazneni prostor, dodao do Craiga Bellamyja koji je lakoćom matirao Španca na vratima londonskog kluba. Samo šest minuta poslije na svoje je došao i Emmanuel Adebayor koji je ovo ljeto prešao u City upravo iz Arsenala.

Togoanski napadač je cijelu utakmicu igrao osvetnički, napravio je nekoliko vrlo grubih prekršaja, a nakon pogotka glavom, za koji mu je asistirao Shaun Wright-Phillips, otrčao je provocirati Arsenalove navijače za što je zaradio i žuti karton.

Za 4-1 je u 84. minuti pogodio Phillips, a utakmicu je zaključio Rosicky kojem je ovo bila prva utakmica ove sezone u Premier ligi nakon dugog oporavka od ozljede. Cityju je ovo četvrta pobjeda u isto toliko nastupa u Premiershipu, a i Adebayor je skupio jednak broj pogodaka za novi klub.

Yossi Benayoun je s tri pogotka bio junak pobjede Liverpoola (4-0) protiv Burnleyja, a Florent Malouda je u sudijskoj nadoknadi donio pobjedu Chelseaju na gostovanju kod Stokea. Londončani su i u prvom kolu protiv Hulla došli do pobjede u posljednjim sekundama i trenutno imaju savršeni učinak, pet pobjeda u isto toliko kola.

Premier liga, 5. kolo:

Manchester City - Arsenal 4-2 (Almunia 20-ag, Bellamy 74, Adebayor 80, Wright-Phillips 84 / Van Persie 62, Rosicky 88)

Portsmouth - Bolton 2-3 (Kaboul 25, Boateng 63 / Cohen 13, Taylor 41-11m, Cahill 89)

Blackburn - Wolverhampton 3-1 (Diouf 19, Roberts 56, Dunn 64 / Maierhofer 88)

Liverpool - Burnley 4-0 (Benayoun 27, 61, 82, Kuyt 41)

Stoke - Chelsea 1-2 (Faye 32 / Drogba 45, Malouda 90)

Wigan - West Ham 1-0 (Rodallega 55)

Sunderland – Hull City 4-1 (Bent 13-11m, 66, Reid 49, Zayatte 75-ag / Zayatte 43)

Tottenham - Manchester United (kasnije)

Tabela:  1. Chelsea 15, 2. Manchester City 12 (-1), 3. Tottenham 12 (-1), 4. Manchester United 9 (-1)...