FA Cup
0

Manchester City bez pobjede protiv Stokea

Nogometaši Manchester Cityja nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena u ogledu osmine finala engleskog FA Cupa, te su sa Stoke Cityjem odigrali bez pobjednika 1-1.

Odigrat će se tako ponovljena utakmica, no u njoj će prednost domaćeg terenaimati Stoke City.

Već u 11. minuti je Shaun Wright-Phillips donio prednost sastavu Roberta Mancinija, ali rano vodstvo je evidentno uljuljkalo domaće igrače. Iskoristili su to gosti koji su u 57. minuti izjednačili preko Ricarda Fullera na 1-1 i nakon toga očuvali mrežu netaknutom za konačnih 1-1.

Inače, Stoke uopće nije bio inferioran u ovom ogledu, te su kao i favorizirani Manchester City uputili dvanaest udaraca prema suparničkim vratima.

Prvoligaš Birmingham je uspio preokrenuti zaostatak 1-0 i pobijediti kod Derby Countyja 2-1. Do slavlja su došli u zadnjim trenucima ogleda kada je junakom postao strijelac Ridgewell. Ranije su plasman u četvrtfinale izborili Chelsea i Portsmouth pobjedama 4-1 protiv Cardiffa, odnosno Southamptona. FA Cup, osmina finala:

Reading - WBA 2-2 (Kebe 1, Church 73 / Koren 18, Mattock 87)

Manchester City - Stoke City 1-1 (Wright-Phillips 11 / Fuller 57)

Derby County - Birmingham 1-2 (McEveley 55 / Dann 73, Ridgewell 90)

Chelsea - Cardiff 4-1 (Drogba 2, Ballack 51, Sturridge 69, Kalou 86 / Chopra 34)

Southampton - Portsmouth 1-4 (Lambert 70 / Owusu-Abeyie 66, Dindane 75, Belhadj 82, O'Hara 85)