Le Championnat
0

Lyon slavio u gostima kod Nancyja

Lyon našeg reprezentativca Miralema Pjanića došao je do pobjede u gostima kod Nancyja (2-0).

U novoj je godini Lyon tako na maksimalnom učinku. Nakon pobjeda u klasičnom kupu i Liga kupu, sada je momčad Claudea Puela formu potvrdila i u prvom prvenstvenom kolu nakon zimske stanke.

Lyon je u završnici prošle godine bio u velikoj krizi, pobijedio je samo jednom u posljednjih osam kola domaćeg prvenstva, tako da je slavlje kod Nancyja došlo u pravom trenutku. Dugo je Lyon slamao otpor svojih domaćina, a zid je napokon u 79. minuti probio Cris. Konačnih je 2-0 postavio Maxime Gonalons tri minute prije kraja. Bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić igrao je do 69. minute kada ga je zamijenio Michel Bastos.

Domaćom 3-1 pobjedom nad PSG-om Lille je došao do sedme uzastopne pobjede, i to bez svog najboljeg igrača i strijelca Gervinha, koji brani boje Obale Bjelokosti na Kupu nacija u Angoli.

Le Championnat, 20. kolo:

Auxerre - Boulogne 0-0 Grenoble - Saint Etienne 1-2 (Varrault 41 - ag / Perrin 30, Riviere 39) Le Mans - Lorient 0-3 (Koscielny 23, Monterrubio 43, 53) Lille - PSG 3-1 (Obraniak 5, Balmont 52, Beria 68 / Erding 83)

Monaco- Sochaux 2-0 (Nene 84, 90+1) Montpellier - Nice 1-0 (Camara 58) Nancy - Lyon 0-2 (Cris 79, Gonalons 87) Rennes - Lens 1-1 (Sow 55 / Monnet-Paquet 64) Valenciennes - Toulouse 1-3 (Audel 44 / Tabanou 16, 84, Sissoko 87)

Poredak: 1. Bordeaux 43 (-1), 2. Lille 37, 3. Montpellier 36, 4. Lyon 33, 5. Monaco 33, 6. Auxerre 33...