Ligue 1
3

Lyon protutnjao Troyesom, Depay postigao hat-trick

Nogometaši Lyona pobijedili su na De l'Aube stadionu u okviru 10. kola Ligue 1 ekipu Troyesa rezultatom 5:0.

Lyon se polako vraća tamo gdje mu je i mjesto nakon današnje pobjede koja je došla nakon dva velika trijumfa, dok je Troyes loše odigrala, iako su bili bez pritiska nakon par dobrih rezultata.

Traore je doveo goste u vodstvo u 21. minuti nakon asistencije Marcala i s rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Već u četvrtoj minuti nastavka Depay je udvostručio prednost iskoristivši dodavanje Ndombelea, a sjajni holandski ofanzivac u 66. minuti postigao je i treći gol za Lyon.

Četiri minute kasnije Depay je kompletirao svoj hat-trick golom iz penala, a konačnih 0:5 postavio je Diaz.

Vrijedi istaći da su domaći od 69. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Herella.

Lyon se s petom pobjedom u sezoni probio na četvrto mjesto Ligue 1, dok je Troyesa ostala na 13. poziciji.