Le Championnat
0

Lyon nanio Lilleu prvi poraz, Pjanić ušao u 79. minuti

Nogometaši Lyona na svom su Gerlandu savladali Lille s 3-1 u posljednjoj utakmici 9. kola francuskog prvenstva.

Nakon što su u prvih sedam nastupa upisali samo jednu pobjedu, Lyonu je ovo druga uzastopna, a treća ukupno ove sezone u prvenstvu. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u 79. minuti zamijenio Yoanna Gourcuffa, strijelca u 41. minuti za vodstvo "lavova" 2-0.

Zanimljivo da je to Gorucuffu bio prvi prvenstveni pogodak za Lyon. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Lisandro Lopez. Prvi gol zabio je već u 2. minuti, a konačnih 3-1 postavio je u 56. minuti iz penala. Prethodno je za goste poentirao Sow u 52. minuti.

Dodajmo još da je domaćin od 70. minute igrao bez Jeremyja Pieda koji je tada dobio drugi žuti karton. Prvog mu je sudija pokazao samo osam minuta ranije.

Lyon je skočio na 14. mjesto s 11 bodova, a Lilleu je ovo bio prvi poraz u prvenstvu. Lille je na šestoj poziciji s 14 bodova, a sada za vodećim Rennesom, koji je ostao jedini bez poraza u Le Championnatu, zaostaje za 5 bodova.

Le Championnat, 9. kolo:

Lens – Rennes 0-0 Nice – Saint-Etienne 2-1 (Mounier 47, Saada 67 / Payet 11 – 11m)

Lorient – Valenciennes 2-1 (Gameiro 13 – 11m, Diarra 25 / Danic 4) Lyon – Lille3-1 (Lopez 2, 56 - 11 m, Gourcuff 41 / Sow 52)

1. Rennes 9 5 4 0 12-4 +8 19
  2. Saint-Etienne 9 5 2 2 14-9 +5 17
  3. PSG 9 4 3 2 13-6 +7 15
  4. Marseille 9 4 3 2 15-10 +5 15
  5. Brest 9 4 3 2 7-4 +3 15
  6. Lille 9 3 5 1 12-8 +4 14
  1. Bordeaux 9 4 2 3 9-7 +2 14
  2. Toulouse 9 4 2 3 10-9 +1 14