6

Löw nakon šokantnog poraza od Makedonaca: U potpunosti sam razočaran

E. B.
Joachim Löw (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Njemačke je sinoć šokantno izgubila od Sjeverne Makedonije rezultatom 2:1 u Duisburgu čime je na tabeli kvalifikacione grupe J pala na treću poziciju.

Nijemci su većim dijelom susreta izgledali bezidejni i Makedonci su sasvim zasluženo osvojili tri boda kojima u se popeli na drugu poziciju.

"U potpunosti sam razočaran. Igrači su bili premoreni, nisu imali snage i previše su griješili. Sjeverna Makedonija se dobro branila, igrali su veoma defanzivno i nismo mogli probiti njihov bunker. Ovo je bilo baš razočaravajuće", poručio je selektor Njemačke Joachim Löw.

Makedonci su slavili pogocima Gorana Pandeva iz 45+2. i Eljifa Elmasa iz 85. minute, dok je jedini pogodak za nijemce postigao Ilkay Gundogan iz penala u 63. minuti susreta.

Iznenađujuće, lider grupe je Armenija koja je ostvarila sve tri pobjede i ima maksimalnih devet bodova.