Premiership
0

Liverpool i Everton bez pobjednika

Odigran je 215. po redu gradski derbi između Liverpoola i Evertona. Susret na Anfieldu, popularni "Merseyside derbi", završio je podjelom bodova (2-2).

Bila je to treća utakmica na klupi za novog Liverpoolovog trenera Kennyja Dalglisha i prva u kojoj je izbjegao poraz. Podsjećamo, u prethodne dvije utakmice pod Dalglishevim vodstvom Liverpool je poražen od Manchester Uniteda (u FA Cupu) i Blackpoola (u Premiershipu).

Na prvi gol moralo se čekati do 29. minute kada Portugalac Raul Meireles lijepo pogađa s desetak metara iskosa s desne strane svoj debitantski gol u dresu "redsa". Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Liverpoola, a u nastavku Everton u samo sedam minuta u potpunosti preokreće rezultat. Prvo je Sylvain Distin u 46. minuti glavom matirao Pepea Reinu, da bi Jermaine Beckford udarcem iz pada s nekih sedam metara bacio u euforiju gostujuće navijače u 52. minuti.

Konačnih 2-2 postavio je u 68. minuti Dirk Kuyt iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio golman Tim Howard oborivši u svom petercu Maxija Rodrigueza.