Liga prvaka
0

Lille osvojio puni plijen u Moskvi

Nogometaši moskovskog CSKA-a, našeg Elvira Rahimića, propustili su veliku priliku napraviti ozbiljan iskorak prema osmini finala Lige prvaka izgubivši na svom Lužnikiju 2-0 od francuskog prvaka Lillea.

Umjesto da se, u slučaju pobjede, popne na osam, ekipa Leonida Sluckija ostala je na pet bodova, koliko trenutno u grupi B imaju Lille i Trabzonspor, koji u kasnijem terminu na svom stadionu ugošćuje vodeći Inter (devet bodova).

Sastav Rudija Garcije u igru za osminu finala vratila je osovina ekipe koju čine Joe Cole, Eden Hazard i Moussa Sow. U 49. je minuti Cole pokrenuo akciju za Florenta Balmonta, koji je pokušao nabaciti na Sowa. Od Senegalca je brži bio Vasilij Berezuckij, domaći bek koji je pogodio mrežu svog golmana Vladimira Gabulova.

Petnaest minuta kasnije Sow je zabio nakon lijepe akcije Hazarda i Colea, koji je pogodio stativu. Senegalski je centarfor samo gurnuo loptu u praznu mrežu.  Rahimić je meč odgledao s klupe.