84

Liga prvaka: Bayern sa šest pogodaka počastio Porto i plasirao se u polufinale

(Foto: EPA)
Prošlosedmični poraz Bayerna od Porta na Dragao stadionu razljutio je Bavarce, pa je na Allianz Areni u večerašnjem susretu četvrtfinala Lige prvaka uslijedila slatka osveta u vidu šest pogodaka u mreži Portugalaca, od kojih je pet postignuto tokom prvog poluvremena večerašnje utakmice.

Porto je čast spasio pogotkom postignutim u finišu utakmice.

U devetoj minuti Robert Lewandowski pogađa stativu, što je bio tek nagovještaj onoga što će uskoro uslijediti. Gol za 1:0 u 14. minuti udarcem glavom na centaršut Bernarta sa lijeve strane postiže Thiago Alcantara.

Sedam minuta kasnije asistent je Badstuber, a strijelac drugi Bayernov stoper Jerome Boateng koji je kao i Thiago pogodio glavom.

Prelijepu akciju u pogodak za 3:0 pretvorio je Robert Lewandowski. Asistent je bio Philipp Lahm, a zanimljivo da je i Poljak pogodak postigao glavom.

U 36. minuti Thomas Muller udarcem sa 25 metara uz obilatu pomoć golmana Fabiana postiže pogodak za 4:0.

Veličanstvenu izvedbu Bavaraca pogotkom za 5:0 pet minuta prije odlaska na odmor zaključio je Robert Lewandowski.

Gosti do počasnog pogotka dolaze u 73. minuti preko Jacksona Martineza koji je pogodio na asistenciju Evandra.

Konačnih 6:1 postavio je Xabi Alonso u 88. minuti. Minutu ranije kod gostiju je isključen Marcano.