0

Leotar bolji od Sarajeva, Čelik pobijedio Kozaru

Sarajevo-x.com
Utakmica Leotar - Sarajevo (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U terminu od 16 sati odigrane su tri utakmice Premijer lige BiH. Postignuti su sljedeći rezultati: Leotar – Sarajevo 1:0 , Kozara – Čelik 1:2 , Rudar Prijedor – Velež 1:0.

Leotar – Sarajevo 1:0

Tim sa Koševa doputovao je u Trebinje sa velikim optimizom. Željeli su nastaviti pozitivan niz. Početak je protekao u ispitivanju snage. Po izuzetno toplom i sparnom vremenu igralo se između dva šesnaesterca.

Igrala se 19.minuta kada je svoj šut isprobao Suljić, ali se spetljao. Minut kasnije uzvratio je Leotar preko Todorovića. Zečević je u 35.minuti šutirao glavom, ali je bio neprecizan.

Uzvratilo je Sarajevo koje je postiglo dva gola, ali su poništena zbog ofsajda. Prvih 45 minuta završeno je nepopularnim rezultatom 0-0.

U 50. minuti domaći su došli u vodstvo. Gol je postigao Marković. Samo pet minuta kasnije u stopostotnoj prilici našao se Obuća, ali je Milenković zaustavio njegov šut. Isti igrač propustio je idealnu priliku u 67. minuti.

Zbog prekida koji je trajao pet minuta utakmica je bila produžena šest minuta, ali se rezultat nije mijenjao. Slavio je Leotar rezultatom 1:0.

Kozara – Čelik 1:2

Tim sa Bilinog polja krenuo je ofanzivno od prve minute. U uvodu meča šanse za goste propustili Hadžić i Šišić (pogodio prečku). Izabranici Elvedina Beganovića poslali su jasnu poruku da se iz Bosanske Gradiše žele vratiti sa povoljnim rezultatom.

Kozara je preko Kovačića propustila dobru priliku u 21.minuti.

Ipak, gosti su došli u vodstvo u 35.minuti. Strijelac je bio Tosunović na asistenciju Hadžića.

No, radost gostiju trajala je samo nekoliko minuta. Naime, Kovačević je prošao po desnoj strani ubacio u šesnaesterac gostiju gdje se najbolje snalazi Studen koji postiže pogodak za 1-1. Tim rezultatom odtišlo se na odmor.

U nastavku su domaći stvarali prilike. Prvo je pokušao Mujić iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola. Potom je zaprijetio i Studen, ali bez konkretne završnice.

I kada su svi mislili da će se utakmica završiti 1-1, u sudijskoj nadoknadi pogodio je Purić i obezbijedio Čeliku tri vrlo važna boda.

Rudar Prijedor – Velež 1:0

Nakon poraza od Širokog Brijega na svom terenu Velež je želio popraviti dojam u sudaru sa Rudarom iz Prijedora.

Prvih petnaest minuta meča Mostarci su kontrolisali situaciju, ali su se onda probudili i domaći koji su stvorili nekoliko prilika.

Poslije toga incijativu prezimaju „Rođeni“. I pored toga što su gosti napadali, domaći su stigli do vodstva u 42.minuti.

Na asistenciju Pantića poentirao je Žerić. Rezultatom 1-0 okončano je prvo poluvrijeme.

U nastavku je Velež kreno po izjednačenje. Bilježimo šansu Bajre Spahića u 51.minuti. No, Tripić je bio oprezan.

Kasnije se najviše igralo između dva šesnaesterca, a jedan igrač Veleža dobio je i crveni karton što je olakšalo domaćima osvajanje tri boda. Rezultat se do kraja nije mijenjao. Rezultati 7. kola Premijer lige BiH: Travnik - GOŠK 1:1 Leotar - Sarajevo 1:0 Kozara - Čelik 1:2 Rudar - Velež 1:0

Nedjelja: Široki Brijeg - Slavija, Zrinjski - Sloboda, Željezničar - Zvijezda, Olimpic - Borac.

1. Sarajevo 7 5 1 1 19:6 16
  2. Borac 6 5 1 0 13:4 16
  3. Široki Brijeg 6 4 1 1 9:3 13
  4. Velež 7 3 2 2 7:5 11
  5. Leotar 7 3 1 3 8:8 10
  6. Rudar 7 3 1 2 6:10 10
  7. Sloboda 6 3 0 3 4:6 9