Pobjeda Nebeskoplavih
10

Lazio slavio u gradskom derbiju i plasirao se u polufinale italijanskog Kupa

E. K.
Nogometaši rimskog Lazija su u velikom gradskom derbiju savladali Romu rezultatom 1:0 i plasirali se u polufinale Kupa Italije.
Prvo poluvrijeme je obilježeno nevjerovatnim navijačkim ispadima s obje strane, a ulozi mirotvorca se našao Jose Mourinho.

Lazio je u vodstvo stigao u 51. minuti susreta. Matteo Guendouzi je oboren u kaznenom prostoru, a glavni sudija je dosudio penal.

Siguran realizator najstrožije kazne je bio Mattia Zacagni koji je pogodio za prednost Nebeskoplavih u gradskom derbiju.

Svega pet minuta kasnije Taty Castellanos je imao dobru priliku koju nije iskoristio da bi potom pokušao i Manuel Lazzari, no ostalo je 1:0.

Posljednje uzbuđenje na utakmici smo vidjeli u 87. minuti susreta kada je Andrea Belotti pokušao donijeti izjednačenje Romi, no u tome nije uspio te je susret okončan pobjedom Lazija.

Dodajmo da su oba sastava utakmicu okončala sa po deset igrača i to zbog isključenja Pedra s jedne i Sardara Azmouna s druge strane.

Lazio će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Juventusa i Frosinonea.