6

La Liga: Deportivo La Coruna iznenađujuće razbila Real Sociedad

Piše: E. I.
U okviru 14. kola španske nogometne elite snage su odmjerili Deportivo La Coruna i Real Sociedad, a domaći su na kraju slavili rezultatom 5:1.

Deportivo se prije ovog kola nalazio u zoni ispadanja i bili su pod imperativom pobjede protiv tima koji je stanovnik gornjeg dijela tabele.

Domaći su došli u vodstvo u 13. minuti kada je pogodio Sidnei. Ofanziva se nastavila pa je tako Martinez u 29. minuti postigao autogol i povećao vodstvo Deportiva.

Raspoloženi igrači nekadašnjeg prvaka Španije postigli su u 42. minuti treći pogodak preko Andone. Kod rezultata 3:0 otišlo se na odmor.

U nastavku igrači Sociedada igraju nešto bolje. Inicijativu su konkretizirali pogotkom Berchiche u 57. minuti.

Ipak, sedam minuta poslije Babel pogađa za 4:1. Strijelac treće gola za domaće Andone postigao je i peti pogodak za Deportivo u 77. minuti. To je bilo i konačnih 5:1.

Deportivo je nakon ovog trijumfa skočio sa 18. na 16. mjesto sa 13 bodova i u uplovio je u sigurniju zonu. Sociedad ostaje na 6. poziciji sa 23 osvojena boda.