31

Kup BiH: Željezničar poražen na Pecari, Wagner dvostruki strijelac za Široki Brijeg

Široki Brijeg je u prvoj utakmici osmine finala Kupa BiH ugostio Željezničar i upisao pobjedu rezultatom 2:0. Oba gola za Širokobriježane je postigao Wagner.

Veliku priliku na samom početku utakmice imali su Širokobriježani nakon kornera, ali je loptu s gol linije izbio Stanić. Četiri minute kasnije je zaprijetio i Željezničar preko Bučana, no, golman Soldo je bio siguran.

Potom je uslijedio period igre na sredini terena, bez ozbiljnijih prilika.

Golman domaćih je dobro reagovao u 34. minuti kada je odbranio udarac glavom Turkovića.

Prvo poluvrijeme na Pecari je završeno bez golova.

Početkom drugog poluvremena je pokušao Bučan, ali je njegov šut bio izuzetno loš.

U 66. minuti je u šesnaestercu Širokog Brijega srušen Turković, ali penala nije bilo.

Igrala se 70. minuta kada je Laštro propustio dovesti Širokobriježane u vodstvo. Potom su uslijedila dva udarca Kožulja, ali golman Željezničara Kjosevski nije imao većih problema. Nešto kasnije je zaustavio i udarac Zakarića.

Najbolji strijelac u historiji Premijer lige BiH, Wagner, za ekipu Širokog Brijega je zaigrao od 52. minute, a svoj tim je u vodstvo doveo u 79. minuti.

Sjajni tridesetšestogodišnji Brazilac je svoj drugi gol na ovoj utakmici postigao u 89. minuti i postavio konačan rezultat.

Široki Brijeg je zasluženo pobijedio Željezničar rezultatom 2:0 i stekao veliku prednost uoči revanša na Grbavici.