1

Juventus u potpunom rasulu doživio novu blamažu pred svojim navijačima

H. H.
Detalji s utakmice između Juventusa i Monze (Foto: EPA-EFE)
U 20. kolu italijanske Serije A nogometaši Juventusa doživjeli su novi šok porazom od Monze na domaćem terenu rezultatom 2:0 i sve su dalje od Lige prvaka s obzirom da im je prethodno oduzeto 15 bodova.

Stara dama je odigrala očajan meč u kojem nisu stvorili gotovo nijednu pravu priliku. Svakako, s obzirom da je sudbina kluba neizvjesna i prijete im dodatne sankcije, pitanje je s kakvim motivom igraju nogometaši Juventusa, što je itekako bilo uočljivo i danas.

Monza je povela u 18. minuti kada je Ciurria postigao efektan gol za 1:0, a prednost je udvostručio Dany Mota nakon prekrasne akcije u 39. minuti.

Juve je u nastavku igrao nešto bolje, ali i šanse koje su imali sjajno je zaustavio golman Monze Di Gregorio i novopečeni italijanski prvoligaš drugi put u sezoni je srušio Bianconere.

Juventus sada zaostaje 15 bodova za četvrtim Milanom i za plasman u Ligu prvaka potrebno im je pravo čudo, a u narednom kolu gostovat će Salernitani.

Monza je današnjom pobjedom prestigla Juve i sada ima 25 bodova, a u narednom kolu dočekuje Sampdoriju.