17

Juventus slavio protiv West Hama na Olimpijskom stadionu, Pjanić igrao do 78. minute

Aktuelni prvak Italije Juventus savladao je West Ham (3:2) u prijateljskoj utakmici na Olimpijskom stadionu u Londonu, novom domaćem terenu Čekićara.

Stara dama je odlično otvorila meč i nakon nešto više od 20 minuta igre bilo je 2:0. Prvo je Dybala na asistenciju Mandžukića pogodio za 1:0 u 18. minuti da bi samo tri minute kasnije isti igrači režirali drugi gol. Ovaj put Mandžukić je bio strijelac, a Dybala asistent.

West Ham se vratio u meč golom Carrolla u 34. minuti. Robusni Englez je nadvisio odbranu Juventusa i savladao Buffona. Svoj drugi gol na meču, ponovo glavom, Carroll je postigao u 52. minuti za 2:2.

Ipak, u 85. minuti Juventus je uspio doći do pobjede nakon što je Barzagli odličnim pasom uposlio Zazu koji bježi odbrani Čekićara i pogađa za konačnih 3:2.

Bh. reprezentativac Muralem Pjanić igrao je do 78. minute za ekipu Juventusa u kojoj su nastupe zabilježila nova pojačanja Dani Alves, Gonzalo Higuain, Marko Pjaca i Mehdi Benatija.

West Ham: Adrian; Antonio (Payet 74'), Ogbonna (Oxford 45'), Reid (Collins 45'), Byram (Page 85'); Nordtveit, Noble (Quina 60'), Cullen (Browne 82'); Feghouli (Burke 45'), Carroll (Fletcher 54'), Valencia (Samuelsen 74')

Juventus: Buffon (Neto 45'); Alves (Untersee 59'), Benatia (Barzagli 58'), Rugani (Chiellini 58'), Alex Sandro (Kastanos 86'); Pereyra (Zaza 69'), Lemina (Marrone 78'), Pjanić (Macek 78'), Asamoh (Hernanes 68'); Dybala (Pjaca 58'), Mandžukić (Huguain 45').