Serie A
0

Juve pregazio Palermo za povratak na vrh

Nogometaši Juventusa na svom su terenu s visokih 3-0 svladali Palermo i vratili se na vrh tabele nakon 12. odigranih kola u Serie A.

Ekipa iz Torina u 12. kolu upisala je 4. domaću pobjedu potpuno nadigravši goste sa Sicilije koji na kraju mogu biti sretni da još koja lopta nije završila u njihovoj mreži.

Pepe u prvom, te Matri i Marchisio u drugom poluvremenu, bili su strijelci za Juventus, a treba reći i da je Crnogorac Mirko Vučinić bio neprecizan iz nekoliko vrlo izglednih situacija, odnosno mogao je svojoj ekipi donijeti i uvjerljiviju pobjedu. Palermo, pak, ostaje izrazito domaćinska ekipa sa svih pet pobjeda pred vlastitim navijačima, no imaju potpuno suprotan omjer u gostima, 6 utakmica, 1 remi i 5 poraza.

Drugi poraz u sezoni Udinese je doživio na gostovanju u Parmi gdje su domaćini pogocima Biabianyja i Giovinca slavili s 2-0, a uspješan domaćin bila je i Genoa koja je golom Velosa u posljednjih pet minuta utakmice došla do tri boda i povratka u gornji dio tabele.

Prvu pobjedu na gostovanju dohvatili su nogometaši Chieva iz Verone i to ponajprije zahvaljujući, sada već legendi kluba, Sergiju Pellissieru, koji je zabio za 1-0 iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a potom u nastavku asistirao Sammarcu za 2-0. Za domaćine je poraz ublažio Almiron u 78. minuti.

Strijelci su najraspoloženiji bili u Sieni gdje je istoimeni domaćin remizirao s Atalantom 2-2 premda su gosti u dva navrata imali prednost. Bod je Sieni tri minute prije kraja osigurao Gazzi. Treba istaknuti da je dvostruki strijelac za Atalantu, Argentinac Denis, postigao svoj 8. i 9. pogodak iz 11 utakmica čime je preuzeo vodeće mjesto na listi strijelaca Serie A od Udineseovog Di Natalea koji je ostao na 8 golova.

Serie A, 12. kolo:

Siena – Atalanta 2-2 (D'Agostino 44, Gazzi 87 / Denis 15-11m, 53) Juventus – Palermo 3-0 (Pepe 20, Matri 48, Marchisio 65) Genoa – Novara 1-0 (Veloso 86) Catania – Chievo 1-2 (Almiron 78 / Pellissier 45+1-11m, Sammarco 73) Parma – Udinese 2-0 (Biabiany 58, Giovinco 76-11m) Bologna – Cesena 0-1 (Parolo 84)