9

Juve nadigrao Atalantu, Dybala podsjetio na Del Piera

U devetom kolu italijanske Serie A Juventus je sa 2:0 u Torinu savladao Atalantu s 2:0, a Milan i Udinese su zabilježili minimalne pobjede.

Najbolji igrač meča u Torinu bio je Paulo Dybala. Argentinac je odigrao maestralno meč, baš onako kako je to nekada činio legendarni Alessandro Del Piero iz utakmice u utakmicu.

Najprije je u 28. minuti pogodio za vodstvo Stare dame, a potom je u 49. asistirao Mariju Mandžukiću kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu za 2:0.

Potom je Dybala u 73. minutu izborio kazneni udarac za Juve. Toloiju nakon sjajnog driblinga Argentinca nije preostalo ništa drugo nego da ga sruši i zaradi drugi žuti, odnosno crveni karton. Jedanaesterac nije u pogodak pretvorio Paul Pogba.

Milan je jedva savladao Sassuolo (2:1), koji je igrao od 29. minute sa igračem manje. Golman gostiju Consigli je skrivio penal i dobio crveni karton, a siguran sa bijele tačke bio je Bacca. Berardi je izjednačio u 53. minuti, a tri boda Milanu donosi Luiz Adriano u 86. minuti.

Udinese je pogotkom Lodija iz 20. minute slavio nad Frosinoneom 1:0.

Ranije danas je Sampdoria dobila Veronu sa 4:1.

Rezultati devetog kola: Empoli - Genoa 2:0, Carpi - Bologna 1:2, Palermo - Inter 1:1, Milan - Sassuolo 2:1, Juventus - Atalanta 2:0, Udinese - Frosinone 1:0. Kasnije igraju: Fiorentina - Roma (18 sati), Lazio - Torino (18 sati) i Chievo - Napoli (20.45 sati)