PES 2020
116

Italija pobijedila Srbiju u finalu golom u 90. minuti i osvojila virtuelni Euro 2020

E. B.
Nogometna reprezentacija Italije pobjedom nad Srbijom u finalu osvojila je virtuelni Euro 2020.

Italija je do titule stigla sjajnim igrama u grupi B, ali i u nokaut fazi takmičenja.

U četvrtfinalu Azzurri su izbacili Izrael sa 2:0 u pobjedama, a polufinalu su igrali sa prvim favoritom turnira Francuzima i napravili su veliku senzaciju savladavši ih rezultatom 2:0 u pobjedama.

Srbija je također igrala u grupi B, a u četvrtfinalu je dobila Španiju sa 2:1, a u polufinalu je izbacila Rumune (2:1). Zanimljivo, oba protivnika Srbije u nokaut fazi takmičenja su bila u grupi A sa našom selekcijom koja nije uspjela proći dalje.

U velikom finalu igralo se na tri pobjede. Italija je povela sa 1:0, Srbija je izjednačila na 1:1, a potom su ponovo Azzurri poveli sa 2:1.

U četvrtom meču rezultat u 90. minuti je glasio 1:1, a onda je Lorenzo Insigne srušio snove našim komšijama i pogodio za 2:1 i na taj način donio titulu Italiji.