0

Inter tricom potvrdio naslov prvaka

Nogometaši Intera su 3-0 pobjedom protiv Siene, u utakmici 36. kola Serije A, potvrdili već osvojen naslov talijanskih prvaka.

Budući da je kruna već otprije proslavljena, ono što nudi zanimljivost u Seriji A jest naslov najboljeg strijelca. Nakon što mu je Marco di Vaio bacio rukavicu postignutim 23. pogotkom sezone, Interov švedski napadač Zlatan Ibrahimović odgovorio je na jednak način te ponovno zaostaje samo jedan pogodak za Bologninim strijelcom na listi vodećih golgetera lige.

Što se same utakmice tiče recimo da je prvi pogodak postigao Esteban Cambiasso nekoliko trenutaka prije odlaska na odmor. Lijepo je zahvatio jednu odbijenu loptu i poslao je iza leđa Gianluce Curcija.

Mario Balotelli povisio je na 2-0 u 52. minuti prizemnim udarcem desnom nogom u lijevi donji ugao suparničkog golmana, da bi priču u 76. minuti susreta zaključio Ibrahimović.

Bila je to 24. pobjeda Intera, odnosno 17. poraz Siene u ovosezonskom izdanju Serije A.

Seria A, 36. kolo:

Inter - Siena 3-0 (Cambiasso 44, Balotelli 52, Ibrahimović 76) Bologna – Lecce 2-1 (Di Vaio 37, Volpi 90 / Tiribocchi 31)

Fiorentina – Sampdoria 1-0 (Gilardino 21) Genoa – Chievo 2-2 (Milito 58, Oliveira 71 / Pinzi 35, Pellisier 85) Juventus – Atalanta 2-2 (Iaquinta 26, Zanetti 36 / Cigarini 2, Pellegrino 44) Napoli – Torino 1-2 (Pia 41 / Bianchi 51. Rosina 72) Palermo – Lazio 2-0 (Miccoli 6-11m, Migliaccio 87) Reggina – Cagliari 2-1 (Ceravolo 25, Brienza 49 / Lazzari 18)

1. Inter 36 24 9 3 65-27
  2. Milan 36 21 8 7 66-32 71
  1. Juventus 36 19 11 6 64-37 68
  2. Fiorentina 36 21 4 11 52-35 67
  3. Genoa 36 17 11 8 49-36 62
  4. Roma 36 16 9 11 58-57 57
  5. Palermo 36 17 4 15 53-46 55
  6. Udinese 36 15 9 12 53-46 54