Serija A
87

Inter je novi prvak Italije i niko ga ne može stići: Nerazzurri nastavili gaziti sve pred sobom

H. H.
Slavlje Kristjana Asllanija nakon vodećeg gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera savladali su ekipu Genoe rezultatom 2:1 u okviru 27. kola italijanske Serije A i gotovo su riješili sve dileme oko novog prvaka Italije.

Iako je do kraja sezone ostalo još 11 kola jasno je da će Inter postati šampion, jer ima nedostižnih 15 bodova ispred Juventusa, odnosno 16 više od Milana, dvije ekipe koje su najbliži pratitelji na tabeli.

Ekipa Simonea Inzaghija iz kola u kolo nastavlja gaziti rivale i do kraja sezone će loviti bodovni rekord Juventusa koji je bio prvak sa 102 boda.

Inter je do velike prednosti u ovom meču stigao već u prvom poluvremenu kada su golove postigli Asllani u 30. i Sanchez iz penala u 38. minuti.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Genoa je smanila krasnim golom Vasqueza u 54. minuti, ali do kraja gosti nisu mogli izbjeći poraz i ostalo je 2:1.

Nerazzurri će u narednom kolu gostovati Bologni koja ih je izbacila iz Kupa Italije i izborila remi u prvom dijelu sezone na Meazzi (2:2), dok Genou očekuje domaći susret protiv Monze.