Serie A
105

Inter izgubio u Bologni i oprostio se od borbe za titulu, Džeko igrao posljednjih pola sata

E. B.
Nogometaši Intera su iznenađujuće izgubili u 24. kolu italijanske Serie A na gostovanju kod Bologne rezultatom 1:0.

Inter je napadao tokom većeg dijela susreta, a Bologna se skoncentrisala na kontranapade. Redale su se prilike pred golom domaće ekipe, no golman Skorupski je bio sjajan.

Edin Džeko je u igru ušao u 64. minuti umjesto Romelua Lukakua, a samo nekoliko minuta kasnije se našao u odličnoj prilici kada je šutirao iz voleja s pet metara, no pravo u golmana Bologne.

Bologna je do jedinog gola na susretu stigla u 76. minuti kada je Ricardo Orsolini pobjegao odbrani Intera i silovito zakucao loptu u gol preko nemoćnog Andrea Onane.

Inter je ovim porazom skoro sigurno ostao bez šansi za titulu s obzirom da sada za liderom Napolijem zaostaje velikih 18 bodova.