0

Ibričićev Hajduk pobijedio Zadar

Sarajevo-x.com
Senijad Ibričić (Foto: Večernji.hr)
U okviru posljednjeg kola jesenskog dijela prvenstva u Hrvatskoj, Hajduk našeg Senijada Ibričića pobijedio je Zadar sa 2:1 na gostovanju pred oko četiri hiljade gledalaca. Ibričić je imao šansu u 32. minuti ali je lopta udarila u živi zid.

Splićani su poveli autogolom Skočibušića u drugoj minuti, Čop je povećao prednost Bijelih u 68. minuti, a Mršić je u 70. minuti uspio tek smanjiti rezultat. Obje ekipe zadržale su na tabeli iste pozicije s kojih su ušli u utakmicu - Hajduk je i dalje sedmi, a Zadar dvanaesti.

Dvoboj na Stanovima počeo je idealno za goste iz Splita. Slobodan udarac s desne je strane Marin Tomasov ubacio u sredinu gdje je u skoku najviši bio Stjepan Skočibušić koji glavom skreće loptu u svoju mrežu i matira Ježinu.