0

Ibričić starter u pobjedi Lokomotiva protiv AEK-a

Sarajevo-x.com
Ibričić u akciji (Foto: Arhiv/AP)
Na Olimpijskom stadionu "Spiros Louis" u Atini večeras je odigrana utakmica između domaćeg AEK-a i moskovskog Lokomotiva u okviru 4. kola Evropske lige. Slavili su gosti 3:1.

Naš reprezentativac Senijad Ibričić je u dresu moskovskog tima igrao od prve minute, nakon čega ga je pred kraj utakmice zamijenio Dimitri Sychev. Ibričić se morao čuvati i žutih kartona, jer ih iz ranijih utakmica ima već tri.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez golova, ali nakon početka drugog dijela utakmice gosti su poveli preko Denisa Glushakova u 50. minuti, dok je Victor Obinina asistirao. Nakon žutog kartona Romanu Shiskinu u 60. minuti zbog obaranja protivničkog igrača u šesnaestercu sudija je svirao penal pa su domaći izjednačili preko Leonarda.

No, Rusi se nisu dali zastrašiti. Nastavili su dobru igru pa je Maicon u 72. minuti ponetirao za 2:1. Samo osam minuta kasnije Vladislav Ignatjev je bio precizan za konačnih 3:1 za gostujući tim.