0

Husejinović i Torlak za pobjedu Sarajeva nad Širokim Brijegom

Piše: J. H.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Posljednja utakmica osmog kola BH Telecom Premijer lige odigrana je večeras na Stadionu "Asim Ferhatović Hase" u okviru koje su se sastali Sarajevo i Široki Brijeg. Golovima Saida Husejinovića i Sedina Torlaka Bordo tim savladao je goste iz Širokog Brijega rezultatom 2:1.

Već u drugoj minuti derbija ovog kola, Ješe je zaprijetio golmanu Sarajeva Bandoviću koji je odličnom intervencijom odbranio udarac igrača Širokog Brijega. Na drugoj strani, samo minutu kasnije, zaprijetio je Hadžić koji je bio neprecizan.

Ponovo su Širokobriježani zaprijetili iz slobodnih udaraca, ali je odbrana Bordo tima odlično intervenisala. Prethodno, Sesar je okušao svoj šut, ali je lopta otišla pored gola.

U 2. minuti utakmice vidjeli smo i najbolju šansu u režiji igrača Sarajeva. Odlični Husejinović je prodriblao jednog igrača gostujuće ekipe, prošao po lijevoj strani i ubacio je ispred golmana Bilobrka koji je i ovaj put bio na mjestu.

Dvije minute kasnije Bandović i prečka spasili su Sarajevo nakon šuta Wagnera. U 40. minuti, Hadžić je mogao Sarajevo dovesti u vodstvo, ali je golman Bilobrk ponovo bio na visini zadatka. Prije ove akcije Bordo tima, Husejinović je još jednom pokazao da je trenutno najbolji igrač Premijer lige. Izmiješao je ofanzvini veznjak tima sa Koševa nekoliko odbrambenih igrača ekipe sa Pecare, nakon čega ga je Džidić zaustavio na nedozovoljen način.

Ipak, ovaj igrač se pobrinuo da se na odmor ne ode bez golova. U 45. minuti odlično je odigrao dupli pas sa jednim od saigrača, nakon čega je bez problema matirao gostujućeg golmana za vodstvo Sarajeva na Koševu.

Na početku drugog poluvremena nije bilo velikih prilika. Sarajevo je prijetilo preko Hadžića i Sesara. U 62. minuti, izabranici Dragana Jovića došli su do drugog gola. Sesar je izveo korner sa lijeve strane, a Sedin Torlak je sjajno skočio i glavom poslao loptu u mrežu Širokog Brijega.

U 81. minuti porječkali su se Suljić i Wagner nakon čega ih je sudija opomenuo žutim kartonima. Do kraja utakmice, tačnije u sudijskoj nadoknadi, gosti iz Širokog Brijega postigli su gol preko Bajana.

BH Telecom Premijer liga, osmo kolo:

Sarajevo - Široki Brijeg 2:1 GOŠK - Zrinjski 0:1 Velež - Leotar 1:1

1. septembra:

Čelik - Željezničar 1:2

Radnik - Slavija 2:0 Rudar - Zvijezda 2:0 Olimpic - Travnik 2:0 Gradina - Borac 1:3

1. Sarajevo 8 7 1 0 20:4 22
  2. Željezničar 8 5 2 1 13:6 17
  3. Zrinjski 8 5 1 2 6:4 16
  4. Borac 8 4 1 3 13:6 13
  1. Olimpic 8 3 4 1 7:4 13
  2. Rudar (P) 8 4 1 3 10:11 13
  3. Slavija 8 3 3 2 5:6 12
  4. Leotar 8 3 2 3 7:8 11