Le Championnat
0

Historijska pobjeda Dijona, uspješan i Lille

Nogometaši Dijona ostvarili su svoju historijsku prvu pobjedu ikad u elitnom razredu francuskog nogometa. Na domaćem travnjaku koji nosi ime Gastona Gerarda dojučerašnji drugoligaš je u 3. kolu Le Championnata slavio protiv Lorienta s 2-0.

Golove za Dijon postigli su Gregory Thil u 3. i Brice Jovial u 88. minuti, a sastav iz Burgindije uspio je doći do pobjede usprkos igračkom deficitu na travnjaku (u 41. minuti isključen je Abdoulaye Meite).

Do premijerne ovosezonske pobjede došao je aktuelni francuski prvak Lille koji je s 2-1 slavio na gostovanju kod Caena. Golove za Lille zabili su Benoit Pedretti i Mathieu Debuchy, dok je poraz domaćina ublažio Benjamin Nivet iz jedanaesterca u sudijskoj nadoknadi.

Lyon Dejana Lovrena remizirao je na gostovanju kod Bresta 1-1. Brest je vodio golom Benoita Lesoimiera iz 12. minute, da bi Lyon izjednačio u 69. preko Bafetimbija Gomisa. Lyon je do izjednačenja došao s igračem manje budući je u 61. minuti izravan crveni karton zbog grubog starta zaradio Sidy Kone.

Le Championnat, 3. kolo:

Bordeaux – Auxerre 1-1 (Gouffran 23 / Traore 66) Brest – Lyon 1-1 (Lesoimier 12 / Gomis 69) Caen – Lille 1-2 (Nivet 90+1-11m / Pedretti 69, Debuchy 88) Dijon – Lorient 2-0 (Thil 3, Jovial 88)

Nice – Toulouse 1-1 (Mounier 31 / Regattin 90)

Redoslijed: 1. Toulouse 7, 2. Montpellier 6 (-1), 3. St. Etienne 6 (-1), 4. Caen 6, 5. Lyon 5...